Plekk-katuse pesu

Plekk-katus pesuga katus särama

Plekk-katuse pesu eemaldab ajaga katusele kogunenud mustuse. Katusest tuleb peale pesu puhas ja kena. Plekk-katuse pesu on katusehooldusteenus, millega eemaldatakse pleki või plekki kaitsva värvi pealt tolm, pinnale kinnitunut mustus ja sammal. Plekk-katust pestes tühjendatakse ja pestakse alati puhtaks ka veerennid. Peale pesu heas korras plekk-katus on väljanägemiselt kui uus ja tänu värvkattelt eemaldatud mustusele plekki kaitsev värv püsib kauem korras. Pestud ja puhas katus on ka libedam, ehk mustus ja sammal ei jää katusele kinni sama kergesti kui ennem. Plekk-katust pestakse alati vastavalt vajadusele aga tavaliselt katusele koguneb piisavalt mustust ja sammalt 5-10 aastaga.

Plekk-katuse pesu tööetapid:

  • tasuta katuse kontroll pakkumist tehes
  • katuse, katuse lisaosade ja läbiviikude pesu eelne kontroll (töömehe poolt)
  • vajalike pindade kinni katmine, kaitsmine
  • plekk-katuse ja rennide pesu, sobivat vee survet ja -määrä kasutades
  • katuselt tulnud mustuse ja sambla koristus ja/või pesu
  • raport tehtud tööst

Katusele lisa eluaastaid pesu abiga

Plekk-katuse hoolduspesu tehakse alati sobivat veesurvet ja -määra kasutades nii, et plekki-kaitsev värvikiht jääks terveks. Katuse hoolduspesu tehakse alati ainult puhta veega.

Kui katuselt hakkab pesu aeg ikkagi värv eemalduma juba minimaalset survet kasutades tuleb katuselt lahtine värv maha pesta ja järgmiseks teha plekk-katuse värvimine. Enne värvi pesul kasutakse ka plekipesuainet mis aitab lisaks võimsale survepesurile eemaldada katuselt rasvad ja sööbinud mustuse.

RoofEst

Puhas plekk-katus on kestev katus

Plekk-katust tuleks alati pesta õigeaegselt, et katusele tulnud mustus ja sammal ei jõuaks ajaga rikkuda katust kaitsvat värvikihti. Kui katust kaitsev värvikiht on terve ja katus ei ole olnud mustuse ning sambla all peidus aastakümneid on tavaliselt katuse pind korralik. Heas korras katusest saame pesu abiga puhta ning katus näeb välja nagu oleks äsja paigaldatud.

Küsi pakkumist plekk-katuse pesule

Meilt saad plekk-katuse pesu nii, et katusest tuleb puhas! Plekk-katuse pesu pakume eramaja omanikele, korteri ühistutele ja ärihoonetele. Töid teostame Tartus ja Lõuna-Eestis – kokkuleppel üle kogu Eesti.

    Lisa pilt või fail