Plekk-katuse värvimine

Värvimine hoiab plekk-katuse korras ja ilusana

Plekk-katuse värvimine annab katusele täiesti uue elamise ja väljanägemise. Värvkatte kõige tähtsam omadus on aga kaitsta katuseplekki. Ilma kaitsva värvikihita hakkab katus lihtsasti aja jooksul kuluma ehk pleki pinnale tekib korrosioon ja rooste. Pikalt katusel oleva rooste abil võib katusekattesse tekkida auk. Aukliku katusepleki kaudu vesi pääseb sinna kuhu pole vaja ehk katuse alla. Pikemat aega lekkinud katus vajab aga tõenäoliselt kallist katuse vahtust.

Meie kliima: päike, vesi, lumi, jää ja pidev temperatuuri kõikumine kulutavat plekk-katust ja katust kaitsvat värvi. Kui värvkate on piisavalt kulunud ja katuselt eraldub värvi tuleb nähtavale plekk ja plekki kaitsev tsink. Looduse abil tsink kulub ja plekk katusel hakkab lagunema.

Plekk-katuse värvimine on soodne ja ennatlik plekk-katuse hoolduse osa. Värske värvi all katuseplekk püsib korralikuna ja katuse kasutusiga pikeneb. Tsingitud uued plekk-katused tuleks värvida paari-kolme aasta vanuselt. Värvitud plekk-katustele tuleks teha hooldusvärvimine kui vana värv hakkab kuluma ja katuselt eemalduma. Plekk-katuse hooldusvärvimise intervall on umbes 10-15 aastat.

Plekk-katust värvides katuse kasutusiga pikeneb, välimus püsib kenana ja ehitise väärtus tõuseb!

Plekk-katuse värvimise eelised võrreldes katuse suurema remondiga

  • katuse värvimise hind on 5-6 korda soodsam võrreldes katuse vahetusega
  • värvitud ja korralik plekk-katus on tihtipeale uueväärne
  • katuse eluiga pikeneb keskkonnasäästlikult
  • katuse pesu ja värvimise saame tehtud üldjuhul 2-3 päevaga, katuse vahetus kestab aga mitu nädalat

Professionaalselt värvitud katus on loodud kestma

Enne katuse värvimist kontrollime alati katuse nii pealt kui alt. Kui katus on korras peseme katuse korralikult puhtaks ehk eemaldame katuselt mustuse, rasvad, sambla ja lahtise värvi. Kui katusekontrolli käigus ilmneb, et katusel tuleb teha ka väiksemaid parandustöid teeme ka need, kas siis enne pesu või pesu järgselt. Katust peseme võimsa survepesuriga vett ja plekipesuainet kasutades. Peale pesu eemaldame katuselt pindmise rooste ja värvime roostekohad lukku spetsiaalse rooste krundiga.

Peale põhjatöid heas korras ja varem värvitud katustele sooritame üldjuhul ühekordse hooldusvärvimise. Halvemas seisus katused värvime vähemalt kaks korda. Uued tsingitud katused värvime alati kahes etapis (põhjavärv ja pinnavärv).

Plekk-katuseid värvime peamiselt värvipritsiga. Pritsiga värvides värvimisele kuluv aeg on lühem ja töö valmib palju kiiremini kui pintsliga värvides. Tänapäeva katusevärvid on väljatöötatud värvipritsidele. Pritsiga värvitud katusel saab plekki kaitsev värvkate olema ühtlane ja hea väljanägemisega. Pintsliga värvides ei saa kunagi nii head tulemust kui värvipritsi kasutades.

Värvimisel kasutame alati parimaid turul saada olevaid tooteid. Peamiselt värvime katuseid Nowocoat või Teknos värvidega. Oskuslikult ja hoolega pestud ning parima värviga värvitud uus ja ilus katust kaitsev värvkate kestab hõlpsasti järgmised 10-15 aastat.

RoofEst

Värvi abiga katus kestavaks

Uue tsingitud või vana kulunud katuse värvimine on iga ehitise omaniku mõistlik valik. Värvimine annab katusele kaitse aastateks, katuse eluiga pikeneb ning ka välimus muutub eeskujulikuks. Peale katuse värvimist on tähtis ka plekk-katuse iga-aastane hooldus ehk katuse puhastus ja kontroll. Vajadusel kui värvitud katusele hakkab kogunema mustus ja sammal tuleks katus pesta. Värvkatte puhtana hoidmine pikendab värvi ja ka kogu katuse eluiga.

Küsi pakkumist plekk-katuse värvimisele

Meilt saad plekk-katusele uue ja kestva värvkatte. Plekk-katuse pesu pakume eramaja omanikele, korteri ühistutele ja ärihoonetele. Töid teostame Tartus ja Lõuna-Eestis – kokkuleppel üle kogu Eesti.

    Lisa pilt või fail