Bituumenkatuse pesu ja puhastus

Puhastuse ja pesu abiga bituumenkatusele uus elu

Bituumenkatuse pesu teeb katusest puhta. Pesu eemaldab katuselt mustuse ja sambla. Bituumenkatuse pesu vajab kogumusi sest väga lihtne on pinda rikkuda. Enne bituumenkatuse pesu tuleks katus korralikult kontrollida. Ainult korras olevat bituumenkatust võib survepesuriga pesta.

Bituumenkatuse pesu peaks tegema hoolikalt, õigeid võtteid kasutades ja võimalikult hellalt, et katuse pind jääks terveks. Katust pestes peab olema veemäära ja veesurve suhe õige! Väike veemäär ja kõrge veesurve rikuvad katuse pinda. Suur veemäär ja pesuks vajalik optimaalne surve aga pesevad ehk katusest tuleb puhas ilma pinda rikkumata. Peale pesu pritsime katusele alati ka hulgaliselt samblamürki, et sammal lähi aastatel tagasi katusele ei tuleks.

Bituumenkatust millel on eluaastaid palju seljataga ja pind pole enam parimas korras tuleks pesu asemel puhastada. Katus puhastus õnnestub harjaga ja näiteks lehepuhuriga. Kuna harjaga ei saa katust kunagi täiesti puhtaks tuleks peale puhastus katus käsitleda samblamürgiga. Samblamürk tapab katusele jäävad samblad ja katus puhastub ise vihmavee abiga. Väga mustale katusele tuleb samblamürgi käsitlust teha tavaliselt mitu korda enne kui soovitud tulemused ennast märku annavad.

Hoiame bituumenkatuse korras!

Bituumenkatuse pesu ja samblatõrje või katuse puhastus samblatõrjega pikendavad oluliselt teie bituumenkatuse eluiga. Samblamürgi abil katuse püsib kaua puhtana. Puhtast katusest on ka ilu silmale ning see annab lisaväärtust kinnisvarale.

Peale pesu ja puhastust tuleks katust ka iga-aastaselt kontrollida ja hooldada. Bituumenkatuse hooldus on selleks parim viis. Lisaks on võimalik meilt tellida ka katuse hooldusleping.

Küsi pakkumist bituumenkatuse puhastusele või pesule

Meie abiga saate bituumenkatuse puhtaks. Bituumenkatuse pesu ja/või puahstust pakume eramaja omanikele, korteri ühistutele ja ärihoonetele. Töid teostame Tartus ja Lõuna-Eestis – kokkuleppel üle kogu Eesti.

    Lisa pilt või fail