Kivikatuse pesu ja puhastus

Puhas katus on silmapaistev ja kestev

Kivikatuse pesu on üks lihtsamaid mooduseid eemaldada katuselt mustus ja sammal. Kivikatuse pesu teeb katusest puhta ja väljanägemine muutub värskeks. Katust peaks pesema kui sinna on aastatega kogunenud sammalt või muud mustust. Katuse pesu tehakse ka alati enne kivikatuse impregneerimist või kivikatuse värvimist tegema.

Kivikatuse regulaarne puhastus tagab katusele pika eluea. Kui korras ja uuema poolsel kivikatusel hakkab tasapisi sammal ja muu mustus endast märku andma aitab tavaliselt katuse harjamine ja samblamürgi käsitlus. Kui katus on silmnähtavalt must ja samblane tuleks aga sooritada katuse pesu ja samblamürgi käsitlus. Meie kliimas muutuvad katused samblaseks ja mustaks umbes 5-10 aastaga.

Sammal katusel rikub kivi ja kivi kaitsvat värvkatet. Sammal on tähtis katuselt eemaldada enne kui ta jõuab juurduda. Pikemat aega katusel olnud sammal ajab juured läbi kive kaitsva värvkatte ja vesi pääseb imenduma kivisse, samal ajal kivi muutub märjaks ja raskeks. Märg ja jäätunut kivi kipub talviti lihtsasti purunema. Purunenud kivi kaudu pääseb vesi juba katusekattematerjali alla katuse konstruktsiooni rikkuma.

Kui katus on olnud samblavaiba all juba pikemat aega ja katusel on eluaastaid 10-15 on tavaliselt sammal katusele juurdunud ning värvkate osaliselt või täielikult rikutud. Juurdunud samblaga katust pestes läheb tavaliselt katuselt eemalduva samblaga kaasa ka suurem osa katust kaitsvat värvkatet. Kulunud katus oleks kindlasti vaja peale pesu värvida või vähemalt impregneerida oleneb siis kui kulunud katusepind on ja millist lõpptulemust klient soovib.

Kivikatuse pesu ja/või puhastuse tööetapid:

 • tasuta katuse kontroll pakkumist tehes
 • sambla ja muu mustuse pesu ja/või mehaaniline eemaldus
 • katkiste katusekivide vahetus uute vastu
 • vihmaveerennide pesu ja/või tühjendus
 • samblamürgi pritsimine katusele
 • lõpukoristus ja jäätmete utiliseerimine
 • katuse puhastusest raport

Kivikatuse pesu plussid võrreldes katuse puhastusega:

 • pesuga eemaldatakse katuselt kõik mustus ja sammal
 • katus saab täiesti puhtaks!
 • vajadusel peale pesu võib katuse kas impregneerida või värvida

Kiviaktuse mehaanilise puhastuse plussid võrreldes pesuga

 • harjaga ja lehepuhuriga eemaldatakse sammal nii et värvkate ei kahjustu
 • peale samblamürgi käsitlust katus jätkab ise puhastust
 • kui pole võimalik kontrollida aluskatte olukorda või on kahtlus et katus ei ole survepesu kestev on puhastus ainuke lahendus
RoofEst

Pestud ja puhas katus kestab!

Kivikatust kannatab pesta või puhastada alati õigeaegselt ja ka regulaarselt, et katusele pürgiv või seal olev sammal ei jõuaks juurduda katusekivisse ja rikkuda kivi kaitsvat värvkatet. Kui kivi kaitsev värv katusel on terve ja sammal ei ole katusesse juurdunud, õnnestub katusepesu või puhastus kivi kaitsvat värvikihti kahjustamata. Sambla vaba, pestud või puhastatud ja samblamürgiga käsitletud katusest on ilu silmale, ehitise üldine ilme on viisakas ja katus kestab kauem.

Küsi pakkumist kivikatuse pesule või puhastusele

Meilt saad kivikatuse pesu ja/või puhastuse oma ala spetsialistidelt. Kivikatuse pesu ning puhastust pakume eramaja omanikele, korteri ühistutele ja ärihoonetele. Töid teostame Tartus ja Lõuna-Eestis – kokkuleppel üle kogu Eesti.

  Lisa pilt või fail