Kivikatuse värvimine ja impregneerimine

Värvitud kivikatus on uueväärne katus!

Kivikatuse värvimine annab katusele täiesti uue elu ja väljanägemise. Kivikatuse värv kaitsev katusekivi uv-kiirte eest ning uus libe pind aeglustab sambla ja mustuse teket. Värvitud kivi ei ime niiskust ega vett ja kivi katusel ei hakka lagunema.

Kivikatuse värvimine on üks katusehoolduse toimingutest. Katust värvitakse kui katuse eluiga on 10-20 aastat ja tehase värvkate on hakanud kuluma või kivi kaitsev värvkate on juba täielikult katuselt lahkunud.

Katusekivid ilma kaitsva värvikihita on koledad ja hakkavad kiiresti sammalt koguma ning ka lagunema. Uus värvkate teeb katusest ilusa, kestva ja peaaegu uueväärse ning ka sambla moodustumine katusele aeglustub. Kvaliteetne kivikatusevärv täidab kivi poorid ning kivi lagunemise protsess peatub. Usume, et 80-90 aastate „vana-aja kivid“ kivid on peale värvimist juba paremad ja kestvamad kui tänapäevased katusekivid.

Värskelt värvitud katus parandab kogu hoone üldist ilmet ning otseloomulikult katuse kestvusele ja ilusana püsimisele vajalikud omadused paranevad. Värvitud ilus katus tõstab ka kinnisvara väärust!

Impregneeritud katus on mustust ja vett hülgav

Läbipaistev kaitseaine ehk impregneer annab kivile mustust ja vett hülgava ehk hüdrofoobse kaitse. Kivi kaitsev impregneer hoiab eemale sambla ega lase veel imenduda kivisse. Värvita kaitseaine ei muuda kivi välimust kuid siiski kaitseb kivi tõhusalt. Soovitame katuse impregneerimist katustele kus kivi kaitsev värv on peamiselt alles. Katuse impregneer toimib muidugi ka täiesti kulunud katusel ja on rahakoti sõbralikum kui värvimine kuid ei muuda katust uue väärseks nagu värv.

Kivikatusele oleks hea esimene impregneerimine teha kui katus on 5-10 aastat vana, näiteks peale esimest hoolduspesu. Kivikatuse impregneerimine on katuse kaitse kohapealt hea lahendus. Kui katuse värvipind on aga palju kulunud ja katusel eluaastaid juba 10-15, soovitame kaitseaine asemel katuse värvimist kivikatuse värviga. Värvkate taastab kivikatuse välimuse ja omadused ning katus muutub uue väärseks.

Kivikatuse värvimise või impregneerimise eelised võrreldes katuse vahetusega

 • Värvimise hind on 5-6 korda väiksem kui katuse vahetuse hind
 • Impregneerimise hind on 8-10 korda väiksem võrreldes katuse vahetusega
 • Värvitud katus on uueväärse välimusega
 • Impregneeritud katus on kaitstud katus
 • Katuse eluiga pikeneb keskkonna sõbralikult
 • Töö kestvus on tavaliselt 2 päeva, ehk majas elades te ei pane tähelegi kui katus on muudetud uueväärseks või katusele lisatud piisav kaitse aastateks

Kivikatuse värvimine või impregneerimine sisaldab:

 • mitte värvitavate pindade vajalikud kinni katmised
 • katuse värvimine kaks korda, põhi + pind või katuse impregneerimine
 • läbiviikude, plekituste ja katuseturvatoodete värvimine
 • lõpu koristus ja jäätmete utiliseerimine
 • hooldustöö raport

Kivikatuse värvimise või impregneerimise kogu protsessi kuuluvad muidugi ka enne värvimist või kaitseaine käsitlust tehtavad tööd nagu näiteks tasuta katuse kontroll, vajalikud parandused, katuse pesu ja samblamürgi käsitlus, rennide puhastus ja katkiste kivide vahetus.

RoofEst

Kvaliteetne katuse värvimine või impregneerimine

Värvime kivikatuseid kvaliteetse Nowocoat kivikatuse värviga. Kivikatuse värvi levitame katusele alati kahe kihina. Esimene põhjakiht lahjendatakse veega, et värv saaks paremini imenduda kivisse ja tekiks parim nake. Teine pinnakiht värvitakse lahjendamata ning paksemalt eelneva kihi peale. Kivikatuse värv läheb katusele alati kõrgsurve värvipritsi abil. Survetehnika abil värvikiht tuleb ühtlane ja kvaliteetne. Ääred ja kivide esimesed nokad värvitakse rulli või pintsliga, et vältida värvitolmu sattumist seintele ja näiteks terassile.

Kaitseme kivikatuseid kauakestva Nowocoat kaitseainega ehk impregneeriga. Impregneeri pritsime katusele alati kuiva ilmaga ning kuivale pinnale madalsurve pritsi kasutades. Puhtale ja kuivale kivipinnale pritsitud impregneer imendub kivi pooridesse ja tekitab katusele vaha efekti. Kaitstud pind hülgab mustust ja sammalt ning katusekattematerjali eluiga pikeneb.

Peale katuse värvimist või impregneerimist on tähtis meeles pidada ka kivikatuse tavahooldust ehk iga aastast katuse puhastust ja kontrolli. Vajadusel kui aastate pärast kivi pinnale hakkab taas sammal kasvama tuleks katus käsitleda samblamürgiga. Õigeaegselt mürgitatud katusel sammal sureb ja värvkate või impregneeri kiht püsib pikalt tervena.

Küsi pakkumist kivikatuse värvimisele või impregneerimisele

Meilt saad kivikatuse värvimise või impregneerimise kvaliteetselt tehtuna ja kauakestvat professionaalset värvi või impregneeri kasutades. Kivikatuse värvimist ja impregneerimist pakume eramaja omanikele, korteri ühistutele ja ärihoonetele. Töid teostame Tartus ja Lõuna-Eestis – kokkuleppel üle kogu Eesti.

  Lisa pilt või fail