Kivikatuse hooldus ja remont

Kivikatuse hooldus oma ala meistritelt

Kivi on kaunis ja kestev katusekattematerjal, kuid oma eluajal vajab ta ikkagi hooldust ja pisemaid remonttöid. Katuse eluiga saab lihtsasti pikendada ja välimust korras hoida teostades katuse hooldust ja vajalikke remonttöid õigeaegselt. Kivikatust peaks kontrollima ja kergelt hooldama kaks korda aastas: sügisel enne talve tulekut ja kevadel kui lumi on katuselt sulanud. Kivikatuse iga-aastaseks hoolduseks pakume me ka katuse iga-aastast hoolduslepingut. Kivikatuse puhastus ja väiksemad remonttööd tehakse tavaliselt iga-aastase hoolduse ajal. Kivikatuse suuremad hooldustöid nagu näiteks katuse pesu ja värvimist tehakse vastavalt vajadusele umbes 10-15 aasta tagant.

Kivikatuse kerghooldus

– iga-aastane katuse kontroll ja väikeparandused
– kivikatuse ja rennide puhastus puulehtedest
– katkiste kivide vahetamine

Kivikatuse suurhooldus

– kivikatuse inspektsioon
– kivikatuse pesu ja värvimine või impregneerimine
– vajadusel muud suuremad parandused

Katuse korda hooldades

Kivikatuse puhastus, pesu või värvimine professionaalselt teostatuna. Hooldustöödele lisaks paigaldame vajadusel ka uued vihmaveerennid ja parandame katuse turvalisust paigaldades katusele vajalikud turvatooted. Vajadusel paikame ka aluskatte, uuendame läbiviigud, paigaldame uued vajalikud plekid ning lisame harja alla harjatihendi. Õige hoolduse ja remondiga katuse eluiga pikeneb ja ka välimus püsib uueväärsena.
RoofEst

Katuse hooldusleping hoiab katuse korras!

Iga-aastasele kerghooldusele lisaks peaks katusel jälgima ka sambla kasvu. Sammal rikub oma juurtega kivi kaitsvat värvkatet ja tänu sellele pääseb vesi kivisse. Märg kivi on raske ja talvel võib ette tulla kivide purunemist. Samblast lahti saamiseks on kaks varianti: kivikatuse puhastus ja samblamürgiga katuse käsitlemine või kivikatuse pesu ja samblamürgiga katuse käsitlemine.

Kivikatusel peame soovituslikuks jälgiga ka katusekivi kaitsvat värvkatet. Värv katusel kulub ajaga ja värvikatesse tulevad pisikesed augud ehk pind muutub karedaks ja poorseks. Kare pind on taas ideaalne põhi samblale ja pooridest pääseb vesi kivisse. Värvkatet kulutavad päike, lumi ja jää.

Vastavalt sellele kui kulunud on värvikiht katusekivil peaks katust pesema ja impregneerima või värvima. Impregneerimine on odavam lahendus ja muudab kivi vett ja mustust hülgavaks. Värvimine on parim ja kallim lahendus mis taastab kivi algsed omadused ning uue ilusa värvkatte abil katus muutub taas silmatorkavalt ilusaks.

Enne kui kivikatuse suuremat hooldust nagu näiteks pesu ja värvimist hakatakse tegema tuleb katus kindlasti kontrollida: katus pealt, katuse konstruktsioonid alt ja muud katuse lisaosad.

Kivikatuse kontrolli ja hooldust tehes peab kindlasti mõtlema ka turvalisele liikumisele katusel. Meilt saad kivikatuse hoolduse turvaliselt ja professionaalselt tehtuna ning otse loomulikult anname tööle ka pika garantii.

Küsi pakkumist kivikatuse hooldusele

Meilt saad kivikatuse hoolduse turvaliselt, professionaalselt tehtuna ja ausalt hinnastatuna. Kivikatuse hooldusi pakume eramaja omanikele, korteriühistutele ja ärihoonetele. Töid teostame Tartus ja Lõuna-Eestis – kokkuleppel üle Eesti.

    Lisa pilt või fail